DO-214AB 3A 40V Discrete Semiconductors Schottky Diodes Rectifiers SS34-E3 SS34-E3/57T
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Series : SKKD
Description : standard
Model Number : SS34-E3/57T
Type : Schottky Barrier Rectifier
Place of Origin : Guangdong, China
Brand Name : Original Brand
D/C : new
Package Type : Surface Mount
Supplier Type : Original manufacturer
Media Available : datasheet
Application : Generator
Peak Repetitive Reverse Voltage : 1600
Peak Non-Repetitive Reverse Voltage : 1600
Mean On-State Current : 162
Dimensions : 94mm*34mm*30mm
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
If - Forward Current : 3 A
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 40 V
Vf - Forward Voltage : 500 mV
Ifsm - Forward Surge Current : 100 A
Ir - Reverse Current : 500 uA
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Unit Weight : 0.010582 oz
Packaging Details : Original Brand Standard Packing.
Port : HongKong, Shenzhen
Supply Ability : 100000 Piece/Pieces per Month
MOQ : 5 pieces
Contact Now
Type: Integrated circuits Electronic components
DC:22+
MOQ:1pc
Package: Standard
Chips type we have
Integrated circuits Electronic componentss
Comparator ICs
Encoder-Decoder
Touch ICs
Voltage Reference ICs
Amplifier
Reset Detector IC
Power Amplifier IC
Infrared Processing IC
Interface Chip
Bluetooth Chip
Boost and Buck Chips
Time base chips
Clock Communication Chips
Transceiver IC
Wireless RF IC
Chip Resistor
Storage Chip 2
Ethernet Chip
Integrated circuits Electronic components
Quality DO-214AB 3A 40V Discrete Semiconductors Schottky Diodes Rectifiers SS34-E3 SS34-E3/57T for sale
DO-214AB 3A 40V Discrete Semiconductors Schottky Diodes Rectifiers SS34-E3 SS34-E3/57T Images