IS62WV51216BLL-55TLI Memory Ic Chip BOM MouseReel Packaging
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ISSI
Model Number : IS62WV51216BLL-55TLI
Place of Origin : USA
MOQ : 1
Price : 0.98-5.68/PC
Payment Terms : D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 10000PCS PER WEEK
Packaging Details : STANDRAD
Product Category : ISSI
Series : IS62WV51216BLL-55TLI
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-64
Core : AVR
Program Memory Size : 16 kB
Data Bus Width : 8 bit
ADC Resolution : 10 bit
Maximum Clock Frequency : 16 MHz
Number of I/Os : 54 I/O
Data RAM Size : 1 kB
Supply Voltage - Min : 1.8 V
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : MouseReel
Brand : ISSI
Data RAM Type : SRAM
Data ROM Size : 512 B
Contact Now
IS62WV51216BLL-55TLI
Manufacturer:
ISSI
Product Category:
SRAM
RoHS:
Details
Memory Size:
8 Mbit
Organization:
512 k x 16
Access Time:
55 ns
Maximum Clock Frequency:
18 MHz
Interface Type:
Parallel
Supply Voltage - Max:
3.6 V
Supply Voltage - Min:
2.5 V
Supply Current - Max:
4 mA